Zostało 6 dni

Jednym z wielu gości tegorocznego festiwalu będzie niemiecka autorka komiksów i lustracji Anke Feuchtenberger, która nie po raz pierwszy przyjeżdża do Polski.
Jej wizyta w Poznaniu wiąże się ściśle z premierą albumu Somnambule, którego wydawcą jest Centrala. Jest to pierwsza książka tej artystki w naszym kraju, swoją premierę będzie miała 19 kwietnia w pierwszym dniu festiwalu Ligatura, w czasie wernisażu wystawy prac artystki w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (al. Marcinkowskiego 25; godz. 19.00). Tego samego dnia, w tym samym budynku, o tej samej godzinie odbędzie się także wernisaż prac studentów Anke z Uniwersytetu Artystycznego w Hamburgu. Obie wystawy czynne będą do 22 kwietnia.

W planach są także warsztaty studentów obu uczelni artystycznych i w związku tym małe „ogłoszenie parafialne”:
Szukamy jeszcze trójki studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, chętnych do przyjęcia studentów z Hamburga od prof. Anke Feuchtenberger w trakcie Ligatury.
Studenci ci będą mogli wziąć udział w polsko-niemieckich, 10 osobowych warsztatach, które będzie prowadził Jakub Woynarowski, temat warsztatów: ORBIS PICTUS warsztaty narracji wizualnej.
Pytania i odpowiedzi: centrala@centrala.org.plKomiks Anke Feuchtenberger będzie dostępny w ogólnej sprzedaży w cenie 34,90 zł. Natomiast wyłącznie za pośrednictwem sklepu Centrali, w cenie 44,90 zł, będzie można nabyć wydanie limitowane, które zawiera płytę DVD z filmem animowanym nakręconym na podstawie nowel zawartych w albumie. Autorka w wywiadzie pt.: Lunatykując, ciało robi rzeczy… przeprowadzonym przez Annę Biskupską (tłumaczkę komiksu), zamieszczonym w albumie, mówi o książce i o filmie tak: „(…)w Somnambule chciałam zbadać nieokreślony obszar. Płciowość, którą mogłam przedstawić w oderwaniu od obrazów wykreowanych przez media. Coś, co jest bardziej siłą fizyczną niż «romantyczną miłością». Film Somnambule chyba lepiej obrazuje, co miałam na myśli, także jeśli chodzi o zagadnienia: «przyciąganie», «odzwierciedlenie», «rozmnażanie»”.
Na stronie serwisu „Comix Grrrlz”, który obciął matronatem wydanie tego albumu, polecamy lekturę wywiadu {wystarczy kliknąć :tu:} oraz tekstu autorstwa Grety Samuel, który przybliża sylwetkę Anke Feuchtenberger {wystarczy kliknąć :tu:}.

Dla wszystkich zainteresowanych podajemy wyjątki z programu festiwalu Ligatura, w których będzie uczestniczyła niemiecka autorka:

19 kwietnia (czwartek), godz. 19.00 dwa wernisaże:
a) wystawy prac Anke Feuchtenberger
b) studentów Anke Feuchtenberger z Uniwersytetu Artystycznego w Hamburgu
miejsce: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, al. Marcinkowskiego 25
wstęp wolny, wystawa dostępna do 22.04.2012
21 kwietnia (sobota):
godz. 12.00 wykład mistrzowski w języku angielskim,
miejsce: Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, sala w 218, 2 piętro
godz. 15.30 – 16.30 autografy
miejsce: Centrum Kultury Zamek, ul. św. Marcin 80/82, sala 218, 2 piętro

Reklamy

2 Komentarze

Filed under Ligatura

2 responses to “Zostało 6 dni

  1. Pingback: Zostały 4 dni « SYGNAŁY Z CENTRALI

  2. Pingback: Zostały 2 dni « SYGNAŁY Z CENTRALI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s