Wielki Atlas Ciot Polskich {w dystrybucji}

Od kilku dni w sklepie Centrali istnieje możliwość zamówienia Wielkiego Atlasu Ciot Polskich. Książki, która jest komiksową adaptacją Lubiewa – głośnej powieści Michała Witkowskiego, opublikowanej po raz pierwszy pod koniec 2004 roku nakładem Korporacji Ha!art.
Kuba Woynarowski, w wywiadzie z okazji wydania Atlasu…, tak mówi o realizacji tego pomysłu: „(…)ciekawszą rzeczą wydaje mi się adaptacja komiksowa, bo jest to rzecz u nas w Polsce prawie niespotykana. I nie mam tu na myśli adaptacji literatury w ogóle, ale adaptacji literatury najnowszej, do tego tak kontrowersyjnej. To może sprawiać wrażenie czegoś trudnego do zaadaptowania. (…)to jest bardzo sensualna, bardzo wizualna powieść. Dzięki temu skłania do przełożenia jej na język obrazu, ale niebezpieczeństwem jest przekładanie dosłowne. Wydaje mi się, że w tym wypadku udało się autorom uciec od tej dosłowności. Przede wszystkim dlatego, że jest to antologia zbiorowa. Ciekawe jest to odcyfrowywanie tej opowieści przez pryzmat twórców. Poznając ich twórczość spoza tego komiksu można wyciągnąć dużo ciekawych wniosków. Można też poznać dużo różnych sposobów na adaptację. Nie musi ona być literalna, to nie musi być taki bryk z powieści, to może być po prostu twórczy dialog z literaturą. Czasem można się też z tym tekstem posprzeczać, obraz może podążać innym tropem, wtedy jest dużo ciekawiej”.

Autorki i autorzy prac:
Balbina Bruszewska, Ada Buchholc, Daniel Chmielewski, Anna Czarnota, Justyna Gryglewicz, Daniel Gutowski, Katarzyna Janota, Ewa Juszczuk, Karol Konwerski, Janek Koza, Krzysztof Ostrowski, Bartek Materka, Maciej Pałka, Agnieszka Piksa, Marcin Podolec, Michał Rzecznik, Sławomir Shuty, Maciej Sieńczyk, Jakub Skoczek, Beata Sosnowska, Wojciech Stefaniec, Jacek Stefanowicz, Anna Helena Szymborska, Mikołaj Tkacz, Julian Tomaszuk, Agata Wawryniuk, Kuba Woynarowski, Olga Wróbel.


::: książki zawsze wysyłamy na nasz koszt :::

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Dystrybucja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s