Artyści roku 2012: Olga Wróbel

Na serwisie komiksomania.pl opublikowany został wybór Artyści roku 2012. Miło nam poinformować, że wśród nominowanych osób znajduje się Olga Wróbel.

Olga Wróbel – wybór Sylwii Kaźmierczak

Jeżeli mielibyśmy kategorię „najgłośniejszy debiut 2012 roku” Olga Wróbel nie miałaby w niej konkurencji. Jej Ciemna strona księżyca jest bowiem komiksem nie tylko niezwykle osobistym i odważnym, ale i bardzo medialnym – komentowanym zarówno we wszystkich mediach komiksowych i kulturalnych, jak i w TVN, Wysokich Obcasach czy prasie kobiecej.
Wróbel proponuje autobiografizm, którego w polskim komiksie jeszcze nie było – zaprasza czytelnika w najbardziej intymne regiony swojego życia, pokazuje się bez kłamstw i upiększeń, bierze na warsztat ciążę i demitologizuje ją. A przy okazji nie zapomina, że wszystko to trzeba czytelnikowi jakoś sprzedać. Proponowany przez siebie fatalizm i naturalizm opakowuje więc w rozbrajające poczucie humoru.
I choć Ciemna strona księżyca może się nie podobać (ba, sami opublikowaliśmy bardzo krytyczną recenzję) trudno nie docenić autorki, która jednym tylko albumem (i często aktualizowanym blogiem) wpisała się na listę najpopularniejszych artystów roku.

olga wrobel

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under sygnały

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s