Za Imperium, t.1: Honor {recenzja}

za imperium„(…)Jeżeli jednak spojrzymy na to z perspektywy, Cortis i jego ludzie okazują się bezwzględnymi najeźdźcami, przedstawicielami brutalnego hegemona, który podbija wszystko, co się da. A gdy przeciwnicy na mapie się kończą, wysyła swoje siły poza nią, na nieznane lądy. Imperium Marwana jest podobne Imperium Johna Coetzee – to wielka, potężna machina, która wciąż chce rosnąć. Ludzie dzieleni są tu na „cywilizowanych” i „dzikich” tylko na podstawie kresek na mapie. Ci, którzy znaleźli się po niewłaściwej stronie granicy automatycznie stają się obcy i niebezpieczni. Cortisowi nie przeszkadza to, że nic nie wie o swoich przeciwnikach. Dziwi go, iż przemawiają w języku Imperium, ale ta myśl nie zaprząta mu głowy. Najważniejsze jest ciągłe podążanie przed siebie, zdobywanie ziemi, nakładanie siatki mapy na nieodkryte terytorium.
Pustkę krainy barbarzyńców i bezwzględność oddziału Cortisa świetnie obrazują rysunki Vivèsa. Artysta zdecydował się na cienką, ascetyczną kreskę, stonowane kolory i duże uproszczenia w detalach. Dzięki temu kadry stają się bardziej wymowne, a sceny walki wyglądają niezwykle estetycznie. Zachwyca zwłaszcza sekwencja poszukiwania Statuma podczas rozgrywającej się w dolinie bitwy.
Nie wiem, czy kolejne części Za Imperium będą równie interesujące. Póki co jednak, to jedna z ciekawszych pozycji na naszym rynku, która powinna trafić w gusty czytelników tęskniących za komiksem środka, ale i tych poszukujących intelektualnego wyzwania”.

{fragment recenzji z serwisu Komiksomania.pl, autor: Tomasz Pstrągowski, całość do przeczytania :tu:}

Komiks można zamówić w Picture Book, autoryzowanym sklepie Centrali, w promocyjnej cenie 24,90 zł – {klik! klik!}

Picture_book

Przypominamy, że na Issuu można zobaczyć przykładowe strony z tego komiksu – klik! klik!

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under recenzje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s